Start Aktualności Międzynarodowy projekt edukacyjny „Mój szkolny kolega z Afryki”

Międzynarodowy projekt edukacyjny „Mój szkolny kolega z Afryki”

W dniu 23 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej była pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole.W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.

Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
  - opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
  - pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
  - dożywianie dzieci w szkole,

-  zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.

Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2000 r. Obejmujemy opieką uczniów ze szkoły w Lilongwe – stolicy kraju. Wspieramy ich nie tylko finansowo, ale także nawiązujemy stały listowny kontakt z nimi. Dzielimy się swoimi zainteresowaniami i tym, co dla nas najważniejsze.
Według statystyk połowa mieszkańców Afryki nie umie czytać. 26% dzieci w ogóle nie rozpoczyna nauki, a wśród ponad 70% tych, które mają do niej dostęp, tylko połowa kończy szkołę podstawową. W wielu krajach afrykańskie dzieci muszą ciężko pracować. Nie mają czasu ani warunków do tego, aby się uczyć. Kiermasz misyjny jest jedną z form naszej odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z edukacją dzieci w Afryce. Wszystkim ofiarodawcom, którzy zakupili nasze słodkości serdecznie dziękujemy.