Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Działalność Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zainaugurowano w naszym Gimnazjum PDF Drukuj
W inauguracji wzięły udział władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz  władze Suwałk z Prezydentem Czesławem Renkiewiczem na czele.

Pomysł tworzenia SOS-ów jest  podyktowany tym, by zainspirować młodzież do aktywności fizycznej oraz popularyzować grę w siatkówkę  już od najmłodszych lat - powiedział wiceprezes PZPS Artur Popko.

Siatkarski Ośrodek Szkolny to efekt realizacji ogólnopolskiego projektu dotyczącego szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Program polega m.in. na tworzeniu sieci ośrodków. W każdym województwie ma powstać przynajmniej jeden. Obejmie szkoleniem uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
- Miasto Suwałki złożyło wniosek, w którym wyraziło chęć wzięcia udziału w programie. Dokument w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony przez Polski Związek Piłki Siatkowej i zaakceptowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Dokument zakłada udział w programie Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach. Do szkoły trafił dzięki temu sprzęt siatkarski, materiały dydaktyczne oraz sprzęt elektroniczny. Ponadto, w ramach każdego ośrodka siatkarskiego PZPS zapewnia lekarza i fizjoterapeutę, którzy będą sprawować opiekę medyczną nad uczniami objętymi szkoleniem w ramach programu.

Dawne gwiazdy polskiej i suwalskiej siatkówki uczestniczyły w oficjalnym otwarciu Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Od początku roku szkolnego funkcjonuje on w naszym Gimnazjum. Suwalski ośrodek dołączył do grona ponad 130 działających już w kraju, w ramach Młodzieżowej Akademii Siatkówki – programu PZPS i ministerstwa sportu.

Pod okiem Trenera Bartosza Jasińskiego ćwiczy w nim 12 uczniów pierwszej klasy gimnazjum.

- Niemal wszyscy uczęszczali do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa w Szkole Podstawowej nr 10 i odnosili sukcesy w mini-siatkówce – Teraz trenują 16 godzin tygodniowo, będą brali udział w rozgrywkach SOS i w zgrupowaniach. Mamy  nadzieje, że za kilka lat nasi siatkarze trafią do największych polskich klubów.

Podczas uroczystości byłe siatkarki i byli siatkarze, trenerzy i działacze zostali uhonorowani Medalami 80-lecia PZPS. Wręczał je im m.in. szef wyszkolenia związku Włodzimierz Sadalski, mistrz olimpijski i złoty medalista mistrzostw świata.  Młodzież naszego Gimnazjum ma na kim się wzorować.
 
 
 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG