Ścieżka powrotu

Start Aktualności Nasz ślad w Afryce – dyskoteka charytatywna

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Nasz ślad w Afryce – dyskoteka charytatywna
W dniu 28 października 2013 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w charytatywnej dyskotece zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski. Celem akcji było połączenie dobrej zabawy z pomocą potrzebującym rówieśnikom w dalekiej Malawi (w Afryce). Podczas dyskoteki nie zabrakło zarówno atrakcji jak i hojnych serc ofiarodawców. Można było spróbować słodkości, wybrać prezenty z  kosza obfitości,  sprawdzić się w różnych konkursach oraz wziąć udział w losowaniu nagród. Już czwarty rok nasza szkoła realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci. Koordynatorem projektu jest pani Bożena Pojawa.
Dzięki ofiarności uczestników dyskoteki nasi szkolni przyjaciele: Maria, Emily, Dennis, Prisca, Precious i Teresa będą mogli kontynuować naukę w nowym roku szkolnym. Podopieczni uczą się i mieszkają w stolicy kraju Lilongwe. Z listu otrzymanego od nich we wrześniu dowiedzieliśmy się, że Maria, dziewczynka poruszająca się na wózku, podczas drogi powrotnej ze szkoły trafiła na zamieszki uliczne i uległa poważnemu wypadkowi. Uciekając przed demonstrantami wypadła z wózka i doznała wielu złamań. Przez kilka miesięcy przebywała w szpitalu. Maria choruje na łamliwość kości i jej leczenie potrwa jeszcze bardzo długo. Obecnie wróciła już do szkoły. Każdy list z Afryki cieszy nas i motywuje do dalszej pomocy, materialnej i duchowej.

Kolejny raz uczniowie przekonali się, że razem,  łącząc przyjemne z pożytecznym można zrobić znacznie więcej. Wszystkim darczyńcom organizatorzy serdecznie dziękują.

Więcej zdjęć w Fotogalerii
 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG