Międzyszkolny konkurs przyrodniczy.

alt alt alt
W środę, 24 maja odbył się w naszej szkole V międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla klas czwartych i piątych. Zgromadził on, jak co roku, przedstawicieli wielu suwalskich szkół podstawowych.

Przed uczestnikami stało niełatwe zadanie rozwiązania testu konkursowego, który zawierał wiele pytań i zadań przyrodniczych – dla czwartoklasistów – o budowie i funkcjach ludzkiego ciała, a dla piątoklasistów – o środowisku przyrodniczym Polski.

W czasie oczekiwania na werdykt komisji konkursowej, uczniowie wysłuchali interesującego wykładu pani Teresy Świerubskiej – pracownika Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczestników przyznała następujące miejsca:

W klasach czwartych:

NSP

Hubert Gilant

SP 10

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki z Suwalskiego Parku Krajobrazowego, a pozostali uczniowie pamiątkowe dyplomy i drobiazgi z SPK.