Spotkanie autorskie
10 listopada, przed długim weekendem, oprócz uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości, odbyło się w murach naszej szkoły spotkanie autorskie z młodym pisarzem pochodzącym z Suwałk.

Pan Artur Urbanowicz, autor ksiażki "Gałęziste", przyjechał by spotkać się z uczniami naszej szkoły i opowiedzieć im o swoim pisarstwie i debiutanckiej powieści, ale również przekonywał gimnazjalistów do częstszego sięgania po literaturę, która niesie ze sobą niewątpliwe korzyści, takie jak poszerzanie horyzontów myślowych, rozwój kreatywności i zwiększenie zasobu słownictwa. Znaczną część wykładu pisarz poświęcim walorom przyrodniczym naszej pięknej krainy – Suwalszczyzny, ale nie omieszkał też podzielić się swoją wiedzą o słowiańskich demonach i bóstwach, w które wierzyli nasi przodkowie. Tematyka grozy i horroru jest mu bardzo bliska, bowiem sięga po nią w swoich książkach, których fabułę osadza właśnie na Suwalszczyźnie. Autor podkreślał, że potencjał i walory naszej krainy geograficznej są tak ogromne, że właściwie na każdym kroku można natknąć się na temat, który nadaje się na książkę. Sam przyznał, że inspiracji szuka w częstych wędrówkach po okolicach Suwałk i w rozmowach z ludźmi, którzy mają mu do opowiedzenia ciekawe historie sprzed lat.

Uczniowie gimnazjum licznie przybyli na spotkanie z panem Arturem Urbanowiczem i w dużym skupieniu wysłuchali jego opowieści. Wielu z nich wyraźnie zainteresowało się historią pisarza, która, miejmy nadzieję, natchnie ich do podążania za swoimi marzeniami, które przy dozie determinacji i pracowitości, na pewno uda się ziścić.

Spotkanie autorskie zorganizowały polonistki: p. Renata Duroł i p. Natalia Krejpcio.