Start Aktualności Kiermasz misyjny

Kiermasz misyjny
altW dniu 23 października 2016 r. w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami już po raz siódmy zorganizowali akcję charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na pomoc naszym kolegom adopcyjnym w Malawi. Członkowie Szkolnego Koła Caritas z Paniami katechetkami przygotowali „Bazarek misyjny”, w którym można było kupić domowe wypieki przygotowane przez rodziców dzieci. Nasza szkoła realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci od 2010 roku. Dzięki ofiarności uczestników akcji nasi szkolni przyjaciele będą mogli kontynuować naukę w nowym roku szkolnym. Podopieczni uczą się i mieszkają w stolicy kraju - Lilongwe. Wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy.