Start Aktualności Występ laureatów projektu „Muzyka moją motywacją” w SOKu

Występ laureatów projektu „Muzyka moją motywacją” w SOKu
    Cieszymy się bardzo, że  nasi uczniowie mogli pokazać swoje talenty w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach.  Dziękujemy wszystkim gościom, rodzicom, rodzeństwu, znajomym oraz dwóm wychowawczyniom- p. Halinie Korzun oraz p. Beacie Zdancewicz
    Na scenie mogliśmy podziwiać Zespół z klasy VI e. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Wokalistkom towarzyszyły koleżanki z układem choreograficznym.
    Skrzypaczka Weronika Wiszniewska jest uczennicą Szkoły Muzycznej I Stopnia w Suwałkach. Przy akompaniamencie swojej koleżanki Laury przedstawiła nam  „Fantazję rosyjską” autorstwa Leo P o r t n o f a.
    Jako trzecią podziwialiśmy Marysię Osiecką.  Do melodii „Wehikuł czasu” kultowego zespołu Dżem Marysia napisała tekst „Moje miasto Suwałki”. Utwór ten wykonała przy własnym akompaniamencie gitarowym.
    W SOKu był też czas na inny rodzaj twórczości. Zosia Sławińska  tańczyła do utworu  „Feeling good” Michaela Buble.  Układ choreograficzny Zosi  naprawdę jest godny podziwu.
    Historie o krasnoludkach Marii Konopnickiej towarzyszą Suwalczanom od najmłodszych lat. Nawiązując do dziedzictwa Suwalszczyzny Zosia Warczyńska  zaśpiewała utwór swojego autorstwa „Krasnoludki są na świecie”.
    Motywem przewodnim wszystkich utworów była muzyka pozytywna. Usłyszeliśmy więc   utwór Zeusa „Będziemy dziećmi”, który jest trafnym komentarzem współczesności, pełnym ironii, a jednak optymistycznym.  Utwór ten wykonali młodzi raperzy z klasy 5 c oraz najmłodszy uczestnik występu, dziewięcioletni Jacek Osiecki.
    Zapraszamy do galerii zdjęć.